wydarzenia

Twórcy internetowi offline, czyli Blog Forum Gdańsk

Byłam, zobaczyłam, wróciłam i… Nie mogę się już doczekać kolejnej edycji Blog Forum Gdańsk! Ponad 200 uczestników i 34 prelegentów! Niesamowite święto polskiej blogosfery. To niezapomniane spotkanie odbyło się 24-25 września po raz siódmy, dla mnie po raz pierwszy. W tym roku hasłem przewodnim było: „Czy blogerzy zmieniają świat na lepsze?”. Co mi się tak bardzo podobało? Co zrobiło największe wrażenie? Zaraz Ci wszystko opowiem.

Blogosfera – niedostępny świat?

Jeśli jesteś jedną z tych osób, które uważają, że blogerzy/vlogerzy, którzy już coś osiągnęli, są niedostępni, zakochani w sobie i wyniośli – nic bardziej mylnego! Na Blog Forum Gdańsk panowała prawdziwie rodzinna atmosfera. Można było porozmawiać z każdym bez względu na wiek czy liczbę unikatowych użytkowników na blogu 😀 Poznałam wielu ciekawych i inspirujących ludzi. Bardzo fajnie jest zobaczyć na żywo tych, których się regularnie czyta lub ogląda.

„Prelegenci” czy Prelegenci?

Ogromne gratulacje dla organizatorów! Mówcy zostali dobrani idealnie! Każdy z nich w ciekawy sposób udzielił odpowiedzi na pytanie „Czy blogerzy zmieniają świat na lepsze?”. Kto pojawił się na tegorocznej edycji #BFGansk? Byli to m.in. Clive Thompson, Jerzy Vetulani, Karolina Korwin-Piotrowska, Ula Łupińska, Paweł Tkaczyk, Natalia Hatalska czy Krzysztof Gonciarz.

Blogosfera zbadana!

Natalia Hatalska przy współpracy z T-Mobile Polska stworzyła raport dotyczący polskiej blogosfera pt. Rola blogerów i youtuberów we współczesnym świecie. Badanie zostało przeprowadzone na 1409 internautów oraz na 123 blogerach i youtuberach.

Moje wnioski, po zapoznaniu się z raportem: blogerzy uczą, inspirują, zwiększają świadomość konsumencką, a przez internautów, którzy nie są odbiorcami blogów, kojarzeni są z baranem. Tak, baranem! Jeśli masz chęć zapoznać się z całym raportem zapraszam tutaj.

.

Podsumowując

Po tegorocznej edycji Blog Forum Gdańsk uważam, że blogerzy zmieniają świat na lepsze! Edukują, informują i pokazują, że świetnym blogerem można być bez względu na wiek. Po tym niesamowitym weekendzie będę czekać na kolejną edycję #BFGdańsk. Szkoda, że to dopiero za rok.

Blog forum gdańsk | granos.pl

 • tylko żałować że nie byłam na BFG. ale to nic straconego Twoja relacja przekonała mnie żeby na przyszły rok zaplanować sobie weekend w Gdańsku 😀

 • Sniffonia

  Na BFG kiedyś mam się wreszcie ochotę wybrać, a twoja relacja tylko mnie do tego zachęciła! Pozdrawiam 🙂

  • Bardzo się cieszę, że zachęciłam Cie do wzięcia udziału w BFGdańsk! Przejechałam prawie całą Polskę, żeby tam być i uważam, że nie mogłam lepiej spędzić tego weekendu!

 • Z naciskiem na szczęście

  Takie miejsca to bardzo cenna rzecz dla blogera. Można dowiedziec sie tylu rzeczy.
  Pozdrawiam 🙂

 • Brzmi ciekawie, zwłaszcza niektóre nazwiska robią wrażenie. Zapisuję więc imprezę na przyszły rok!

 • Proszę bardzo 🙂 Zgadzam się z Tobą, hejt to największy problem internetu – nieuzasadnione, agresywne komentarze. Byleby komuś dokopać. Na szczęście powstaje wiele akcji, kampanii edukujących i uświadamiających. Trochę o tym pisałam, analizowałam i mam nadzieje, że będzie tylko lepiej 😉

 • Na pewno się uda! Za rok widzimy się na Blog Forum Gdańsk 😉

 • Magdalena Szmaragd

  Zazdroszczę ?