Twórcy internetowi offline, czyli Blog Forum Gdańsk

Twórcy internetowi offline, czyli Blog Forum Gdańsk

Byłam, zobaczyłam, wróciłam i… Nie mogę się już doczekać kolejnej edycji Blog Forum Gdańsk! Ponad 200 uczestników i 34 prelegentów! Niesamowite święto polskiej blogosfery. To niezapomniane spotkanie odbyło się 24-25 września po raz siódmy, dla mnie po raz pierwszy. W tym roku hasłem przewodnim było: „Czy blogerzy zmieniają świat na lepsze?”. Co mi się tak bardzo podobało? Co zrobiło największe wrażenie? Zaraz Ci wszystko opowiem.

Blogosfera – niedostępny świat?

Jeśli jesteś jedną z tych osób, które uważają, że blogerzy/vlogerzy, którzy już coś osiągnęli, są niedostępni, zakochani w sobie i wyniośli – nic bardziej mylnego! Na Blog Forum Gdańsk panowała prawdziwie rodzinna atmosfera. Można było porozmawiać z każdym bez względu na wiek czy liczbę unikatowych użytkowników na blogu 😀 Poznałam wielu ciekawych i inspirujących ludzi. Bardzo fajnie jest zobaczyć na żywo tych, których się regularnie czyta lub ogląda.

„Prelegenci” czy Prelegenci?

Ogromne gratulacje dla organizatorów! Mówcy zostali dobrani idealnie! Każdy z nich w ciekawy sposób udzielił odpowiedzi na pytanie „Czy blogerzy zmieniają świat na lepsze?”. Kto pojawił się na tegorocznej edycji #BFGansk? Byli to m.in. Clive Thompson, Jerzy Vetulani, Karolina Korwin-Piotrowska, Ula Łupińska, Paweł Tkaczyk, Natalia Hatalska czy Krzysztof Gonciarz.

Blogosfera zbadana!

Natalia Hatalska przy współpracy z T-Mobile Polska stworzyła raport dotyczący polskiej blogosfera pt. Rola blogerów i youtuberów we współczesnym świecie. Badanie zostało przeprowadzone na 1409 internautów oraz na 123 blogerach i youtuberach.

Moje wnioski, po zapoznaniu się z raportem: blogerzy uczą, inspirują, zwiększają świadomość konsumencką, a przez internautów, którzy nie są odbiorcami blogów, kojarzeni są z baranem. Tak, baranem! Jeśli masz chęć zapoznać się z całym raportem zapraszam tutaj.

.

Podsumowując

Po tegorocznej edycji Blog Forum Gdańsk uważam, że blogerzy zmieniają świat na lepsze! Edukują, informują i pokazują, że świetnym blogerem można być bez względu na wiek. Po tym niesamowitym weekendzie będę czekać na kolejną edycję #BFGdańsk. Szkoda, że to dopiero za rok.

Blog forum gdańsk | granos.pl