Trendy social media 2017 – moje prognozy

Trendy social media 2017 – moje prognozy

Mamy pierwszy tydzień nowego roku. Dlatego najwyższy czas, żebym przedstawiła Ci moje prognozy na trendy social media 2017 roku. To zaczynajmy!

Rok video

Specjaliści od mediów społecznościowych jednogłośnie stwierdzili, że rok 2017 to będzie właśnie rok video. Też tak uważam. Już od dawna ta dynamiczna forma wygrywa ze statyczną treścią. Na popularności zyskują transmisje live. Pionierem do niedawna był Periscope. Teraz kolejne media społecznościowe zaczynają wprowadzać tę funkcję; niedawno YouTube i chodzą pogłoski, że dodanie tej funkcji na Instagram to tylko kwestia czasu.

Jak video to oczywiści 360 stopni! Tak, to właśnie ten rodzaj materiałów filmowych podbił serca użytkowników mediów społecznościowych w roku 2016. Mimo że niezbędny sprzęt do tworzenia filmów w tej technologii nie należy do najtańszych i nie każdy może sobie na niego pozwolić, to uważam, że ten format będzie miał swój „złoty czas” właśnie w roku 2017. I nie znudzi się przez kilka najbliższych lat.

Coraz lepsza jakość

W tym roku wszyscy, którzy profesjonalnie zajmują się obsługą mediów społecznościowych, jeszcze bardziej skoncentrują się na jakości publikowanego contentu. Pytasz: dlaczego? Social Media Ninja muszą postawić na wysoką jakość, ponieważ konkurencja jest coraz większa, a przeciętny przekaz ginie w tłumie innych nijakich treści.

Osobom, które poważnie traktują media społecznościowe, a nie jak chwilową modę czy kaprys, będą musiały poważnie zastanowić się nad tym, co publikują i bardziej się do tego przyłożyć. Oczywiście, jeśli chcą wyróżnić się spośród innych.

➡️ Jeśli chcesz tworzyć ciekawe treści, to poniżej mam dla Ciebie kilka przydatnych linków. Mam nadzieje, że będą pomocne:

Nowości

Kilka dni przed końcem roku 2016 pojawił się nowy format na Faceboku – 640X960 px. Ma on ułatwić prezentacje treści w urządzeniach mobilnych i dać większe pole do popisu dla osób, które uwielbiają tworzyć infografiki. Na chwilę przed Bożym Narodzeniem w Instagram Stories pojawiły się naklejki świąteczne, kilka dni później sylwestrowe. Zaskoczyło to nie jednego użytkownika. Pojawiły się również liczne zapowiedzi.

Która z tych informacji zaskoczyła  Cię najbardziej:

 • Facebook live audio – transmisje audio na żywo, czyli alternatywa dla podcastów, audycji radiowych czy transmisji głosowych. Facebooku zapowiada, że użytkownicy uzyskają dostępność na początku roku.
 • Czat grupowy – grupowe rozmowy na Massengerze. Można połączyć się maksymalnie z 50 osobami, a na ekranie widocznych jest tylko 6.
 • Wspólna skrzynka odbiorcza – aktualizacja Menedżera Stron, która daje możliwość zarządzania komunikacją strony firmowej na Facebooku, Instagramie i obsługiwanie wiadomości na Messangerze. Wszystko to w jednym miejscu.
 • Transmisje live na Twitterze – możliwość prowadzenia transmisji na żywo z aplikacji Twitter.

Uważam, że ten rok będzie przepełniony nowościami. Media społecznościowe będą walczyć o uwagę internautów i o ich każdą wolną chwilę.

Jesteś zaskoczony, czy raczej spodziewałeś się tych trendów na mojej liście? Daj znać w komentarzu czy uważasz, że właśnie one będą królowały w roku 2017, a może masz innych „faworytów”, którzy podbiją serca internautów? 🙂 • Bardzo ciekawe te nowości i prognozy na ten rok. Rzeczywiście trzeba za tym nadążać i warto się w tych nowościach orientować, zwłaszcza jeśli zależy nam na zdobywaniu nowych obserwujących. Nad video sama poważnie się zastanawiam. 🙂

  • Ja też cały czas zastanawiam się nad wzbogaceniem tekstu video, ale póki co na zastanawianiu się kończy 🙂

 • Też myślę, że królować będą formy video i jakość będzie najważniejsza 🙂 chciałabym zacząć nagrywać coś od siebie, bo póki co moje filmiki są raczej relacjami z podróży i nigdzie ich nawwrt nie promuję, tak na prawdę dopiero się uczę, ale jeśli te prognozy się sprawdzą to chyba warto nad tym pomyśleć poważnie:)

  • Już się sprawdzają! 🙂 Facebook już na anglojęzycznych stronach udostępnił narzędzie, które umożliwia dodawanie napisów na filmach (mówiłam o tym wczoraj u siebie na Fanpage’u). Skoro Mark inwestuje w ten temat to video znak, że video zawładnie rokiem 2017 🙂

   • Muszę to koniecznie obczaić 🙂

 • Twój post jak zwykle bardzo przydatny – ciarki mnie przechodzą na myśl o video, ale chyba pora się przełamać. 🙂 No i z pewnością poczytam linki, które podałaś w paragrafie dotyczącym jakości artykułów publikowanych w social media.

 • Transmisje live na Twitterze?! Wariactwo:D W końcu z założenia Twitter sprowadza się do krótkich komunikatów… Ciekawa jestem czy to rzeczywiście chwyci…

  • Na YT i FB chwyciło, dlatego wydaje mi się, że na Twitterze też ten trend podbije serca użytkowników 🙂 Kwestia czasu 🙂

 • Mnie również bardzo pochłania YT, szczególnie wieczorami 😀 Wszystkie nowości dotyczące video i zapowiedzi kolejnych świadczą o tym, że w tym roku będzie się działo 😉