12 najlepszych trików Google

12 najlepszych trików Google

Przed Tobą coraz dłuższe jesienne wieczory. Gdy wszystkie książki zostaną przeczytane, a filmiki na YouTube obejrzane, sięgnij po najlepsze triki Google. Wywołają odrobinę uśmiechu i dostarczą trochę rozrywki.

1. Archiwum Google Doodle

Google przechowuje wszystkie doodle w archiwum, które dostępne jest dla wszystkich w każdej chwili. Wystarczy, że klikniesz przycisk „Szczęśliwy traf” (pamiętaj, żeby nie wpisywać nić w polu wyszukiwania).

doodle-google | najlepsze triki google | granos.pl

2. Zerg rush

Google pozwala również na uruchomienie gry wzorowanej na popularnym StarCraft. Wystarczy, że wpiszesz w pole wyszukiwarki „zerg rush„. Po chwili zaczną pojawiać się litery „O”, które niszczyć będą tekst widoczny w oknie przeglądarki. Twoim zadaniem jest wyeliminowanie ich, zanim zniszczą wszystko.

zerg-rush-min

3. Galerie sztuki

Udaj się do Google Art. Project a zobaczysz dzieła sztuki z całego świata. Wysokiej jakości zdjęcia najpopularniejszych dzieł z około 600 galerii. Możesz zaczerpnąć odrobinę kultury bez ruszania się sprzed komputera.

google-arts-culture-min

4. A może kosmos?

Nie interesują Cię galerie sztuki? Może wolisz popatrzeć w kosmos? Nie masz specjalistycznego sprzętu? To nie problem! Wystarczy, że udasz się pod adres Google.com/Sky. Uzyskasz dostęp zdjęć nieba wykonanych przez satelity NASA i teleskop Hubble’a. Fotografie są fantastycznej jakości i zapierają dech w piersiach. Będziesz chciał się w nie wpatrywać godzinami.

google-sky-min

5. Popularność słów

Dzięki Google Books Ngram Viewer możesz sprawdzić popularność dowolnie wybranych przez Ciebie słów, które użyto w książkach opublikowanych od 1800 do 2016 roku. Które z nich używane było najczęściej?

google-ngram-viewer-min

6. Google Gravity 

Wystarczy, że wejdziesz w ten link, a Twój Google straci grawitację. Narzędzie stworzone dla tych, którym naprawdę się nudzi ;D

google-gravity-min

7. Do a barrel roll

Wpisz w okno przeglądarki hasło „Do a barrel roll”, a Google obróci się o 360 stopni. Tak samo, jak poprzednia funkcja; stworzona dla tych, którzy przejrzeli z nudów cały internet.

do-a-barrel-roll-min

8. Wykresy funkcji

Google daje Ci możliwość rysowania wykresów funkcji. Brzmi nudno? Wklej poniższą funkcję w pole wyszukiwarki i kliknij „Szukaj„:

2*sqrt(-abs(abs(x)-1)* abs(3-abs (x))/ ((abs(x)-1)*(3-abs(x))))* (1+abs( abs(x)-3)/ (abs(x)-3))*sqrt(1-(x/ 7)^2) +(5+0.97(abs(x-.5)+abs(x+.5))- 3*(abs(x-.75)+abs(x+.75))) (1+abs(1-abs(x))/(1-abs(x))), -3*sqrt(1-(x/7)^2)*sqrt(abs(abs(x)-4) /(abs(x)-4)), abs(x/2)-0.0913722(x^2)-3+ sqrt(1-(abs(abs(x)-2)-1)^2), (2.71052+(1.5-.5*abs(x))-1.35526*sqrt(4- (abs(x)-1)^2))*sqrt(abs(abs(x)-1)/(abs(x) -1))+0.9

batman-min

A tutaj mam coś specjalnie dla panów:

exp(-((x-4)^2+(y-4)^2)^2/1000) + exp(-((x +4)^2+(y+4)^2)^2/1000) + 0.1exp(-((x +4)^2+(y+4)^2)^2)+0.1exp(-((x -4)^2+(y-4)^2)^2

9. Google Sphere

Tak samo przydatna funkcja, jak w przypadku punktu 6 i 7 😛 Po wejściu w ten link Google kręci się w koło.

google-sphere-min

10. Krzywy Google

Nadal znudzony? Jeszcze chcesz zmarnować trochę swojego czasu na sprawdzanie zupełnie bezużytecznych funkcji Google? W takim razie wpisz w okno wyszukiwarki „askew„ a Google straci pion. Spektakularne, prawda? 😛

askew-krzywe-min

11. Atari breakout 

Wejdź, w ten link i zmarnuj jeszcze odrobinę swojego życia.

atari-breakout-szukaj-w-google-min

12. Rzut monetą

Nie wiesz, czy jeszcze raz sprawdzić wszystkie mniej i bardziej sensowne ukryte funkcje Google? Rzuć monetą! Jeśli nie masz żadnej pod ręką Google rozwiąże Twój problem. Wystarczy, że wpiszesz w okno wyszukiwania hasło „Flip a coin” i los zadecyduje za Ciebie.

rzut-moneta-min

Mam nadzieje, że tym wpisem oderwałam Cię trochę od codziennych, czasem nudnych, spraw. Jeśli odpowiadają Ci takie luźne teksty, daj mi o tym znać w komentarzu.