5 najlepszych funkcji Instagrama, które musisz znać

5 najlepszych funkcji Instagrama, które musisz znać

Skoro to czytasz pewnie masz konto na Instagramie. Codzienne korzystasz na swoim telefonie z aplikacji. Tylko czy znasz wszystkie jej funkcje? Dziś przedstawię Ci najlepsze funkcje Instagrama, które musisz znać!

1. Zapisz oryginalne zdjęcia lub filmy

Nie dla wszystkich ta funkcja jest oczywista, ale bywa niezbędna, szczególnie dla osób, które chcą wykorzystać oryginalne zdjęcie zrobione w aplikacji Instagram. Jak to zrobić?

1. Uruchom aplikację na swoim telefonie.
2. Przejdź do opcji profilu.
3. I w dziale „Ustawienia” aktywuj opcję „Zapisz oryginał zdjęcia”.

funkcje instagrama - zapis oryginału
Poniżej znajdziesz również opcję, która umożliwi Cię zapisanie filmu po publikacji na Instagramie.

2. Ogranicz transfer danych zużywanych przez aplikację

Nie każdy ma ogromny pakiet danych, którym może szastać na lewo i prawo. Automatycznie odtwarzane filmiki i gify – to one znacznie wpływają zmniejszenie Twojego pakietu danych. Możesz w prosty sposób kontrolować jego zużycie przez aplikację Instagrama.

1. Otwórz opcje profilu.
2. Przejdź do działu „Ustawienia”.
3. Otwórz „Użycie danych komórkowych” i zamiast „Domyślne” – zaznacz „Użycie mniejszej ilości danych”.

funkcje instagrama - użycie danych
I gotowe!

3. A może kolaż?

Pewnie już wielokrotnie widziałeś, jak Twoi znajomi publikują kolaże na portalach społecznościowych. Instagram stworzył do tego specjalną aplikację – Layout for Instagram. Intuicyjne i szybkie narzędzie.

funkcje instagrama - kolaż
4. Zapętlająca się animacja

Boomerang for Instagram – kolejna opcja, która w ciekawy sposób rozbuduje aplikację Instagram. GIF-y to coraz bardziej popularna forma grafiki. Dzięki Boomerang możesz zapętlać swoje krótkie filmiki i tworzyć ciekawe GIF-y.

funkcje instagrama - Boomerang

5. Od najlepszego do najgorszego

Pewnie masz swoje ulubione filtry na Instagramie? Za każdym razem musisz ich szukać, gdy chcesz edytować nową fotografię. Czasochłonne, czyż nie? Jest na to sposób! Wszystkie filtry dostępne w aplikacji Instagram możesz dowolnie układać i zamieniać miejscami!
funkcje instagrama - filtry
Na końcu znajdziesz opcję „Zarządzaj filtrami”. Możesz wyłączyć te, z których nigdy nie korzystasz. Nie będą one robiły niepotrzebnego zamieszania. Tam również możesz układać filtry i jest to o wiele wygodniejsze niż z poziomu edycji zdjęcia.

funkcje instagrama - zarządzanie filtrami

Znasz jeszcze jakieś ciekawe opcje? Napisz mi o tym w komentarzu 😉