Messenger Kids – nowa forma kontroli rodzicielskiej

Messenger Kids – nowa forma kontroli rodzicielskiej

Już na początku grudnia 2017 r. świat obiegła wiadomość o kolejnej nowości od Facebooka – Messenger Kids. Czym jest komunikator dla dzieci? Komu tak naprawdę się przyda? I czy rzeczywiście uchroni nasze dzieci?

Facebook stale zaskakuje nas jakimiś nowościami. Tym razem przyszedł czas na udogodnienie dla rodziców – Messenger Kids! Tak, dla rodziców! Z internetu korzystają coraz młodsze dzieci, a nie ma nic trudniejszego niż zapewnienie maluchowi odpowiedniego bezpieczeństwa w sieci. Nowa wersja komunikatora przeznaczona jest przede wszystkim dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat i bez problemu połączy się ze standardową wersją Messengera.

Messenger Kids, Źródło: Facebook Newsroom

Inwigilacja?

Konto dziecka będzie połączone z kontem rodzica. Zapomnijcie jednak o inwigilacji! Facebook nie dał możliwości wglądu w rozmowy, jednak ich prowadzenie będzie możliwe tylko z osobą wcześniej zaakceptowaną przez dorosłego. Wszystko w imię bezpieczeństwa.

Świetna informacja dla rodziców sceptycznie nastawionych do tego narzędzia! Nowa aplikacja nie będzie zbierała danych o działaniach, które dziecko wykonuje w internecie, nie będzie wyświetlała reklam oraz płatnych usług. Messenger Kids będzie miał wiele opcji, które pokochają dzieci: filtry, GIF-y, naklejki czy efekty dźwiękowe.

Messenger Kids Demo

Opublikowany przez Facebook na 29 listopada 2017

A miało być tak pięknie…

Jest również zła wiadomość! Obecnie aplikacja dostępna jest wyłącznie w Stanach Zjednoczonych i wyłącznie na iOS. Jednak w ciągu kilku miesięcy ma być dostępna również na inne systemy operacyjne. Nie wiadomo jeszcze, kiedy zawita do nas.

Gdy pojawi się w Polsce, chyba sama zainstaluje tę apkę u siebie – wizja braku reklam i większej prywatności jest bardzo kusząca 😀