Skąd grafiki do wpisów?

Skąd grafiki do wpisów?

Dziś wpis, o który prosiło mnie kilka osób po przeczytaniu Lepsza grafika w 6 krokach. Odpowiem na pytania: skąd biorę  grafiki do wpisów/postów i  gdzie je tworzę.

Rozsiądź się wygodnie i zaczynamy!

Canva.com

Już wspominałam, wiem, jednak Canva jest nieoceniona. Duży wybór ikon, ramek, ilustracji itp. pozwala na tworzenie niepowtarzalnych grafik. Portal częściowo płatny, ale ogrom darmowych opcji i możliwość wgrywania własnych zdjęć pozwala nam nie wydać nawet 1$.

A co gdy zapomnimy, jaki wymiar ma Facebook Cover? Nie ma problemu! Canva nam pomoże! Do wyboru mamy różne, popularne szablony grafik użytkowych z ich standardowymi wymiarami.

Rejestracja do Canva – prosta i szybka jak obsługa samego portalu: przez konto Facebook lub Google+!

Piktochart.com

Niesamowite infografiki tylko z Piktochart. Cudo, odkryte przeze mnie stosunkowo niedawno. Mnogość funkcji nie ogranicza kreatywności. Proste i intuicyjne narzędzie.

Program darmowy, jednak gdy uznacie, że funkcji jest za mało, jak na Waszą nieograniczoną wyobraźnię, można wykupić konto premium już od 15$ miesięcznie.

Tylko po co? 😉

Pexels.com

Wyszukiwarka pełna darmowych zdjęć z licencją do komercyjnego wykorzystania, czyli bez najmniejszych przeszkód, można użyć ich na blogu czy w social mediach. Nowe, skrupulatnie wyselekcjonowane zdjęcia pojawiają się tam co tydzień.

Świetna jakość i ciekawe kadry sprawiają, że często wracam na Pexels.

Pixabay.com

Tak jak napisali na stronie Pixabay:

„Możesz kopiować, modyfikować, rozpowszechniać oraz używać zdjęć nawet do celów komercyjnych. Wszystko nawet bez pytania o zgodę oraz bez opłat. (…)”

Zdecydowanie najlepsza wyszukiwarka pod względem różnorodności. Duży wybór z możliwością wykorzystania zdjęć na platformach społecznościowych.

To tyle. Krótko i na temat. Mam nadzieje, że wpis był pomocny. Masz pytania? Chcesz, abym poruszyła jakiś konkretny temat? Pisz śmiało: dominika@granos.pl

Miłego wieczoru!