5 zasad dobrego administratora Fanpage’a

5 zasad dobrego administratora Fanpage’a

Masz Fanpage’a od dawna. Promujesz go, dodajesz posty, ale bez większych rezultatów? Nie wiesz, co robisz źle? Poznaj 5 zasad dobrego administratora Fanpage’a, a z łatwością zdobędziesz nowych fanów, czytelników, klientów.

Planuj!

Dzięki planowaniu masz pewność, że trzymasz się wyznaczonych celów. O tym, jak istotna jest strategia komunikacji, wspominałam we wpisie 8 błędów social media marketingu.

Teraz przedstawię Ci trzy zasady dobrej strategii:

  • Wyznacz cel – będzie to o wiele łatwiejsze, jeśli zadasz sobie kilka pytań: po co tu jesteś, jakie cele chcesz zrealizować; czy chcesz budować rozpoznawalność, a może generować leady?
  • Pamiętaj o komunikacji – wyznacz swój sposób i styl. Podejrzyj największe marki i zainspiruj się nimi.
  • Nie zapominaj o sytuacjach kryzysowych – przede wszystkim pamiętaj o zasadzie 5P: przeproś, przyznaj się do błędu, przeciwdziałaj, popraw się i powetuj.

Nie porzucaj!

Nie zostawiaj Fanpage’a samemu sobie. Odpowiadaj na komentarze fanów. Regularnie komunikuj się z nimi za pomocą postów. Fanpage, na którym od dłuższego czasu nie pojawiło się nic nowego – nie jest wiarygodny i odstrasza!

Prowadź dialog!

Nie odpowiadaj na wiadomości jak bot! Staraj się prowadzić ciekawy inspirujący dialog. To jak piszesz, wywiera wpływ na to, jak jesteś postrzegany. Pamiętaj, że po drugiej stronie też znajduje się człowiek!

Bądź szybki!

To czy szybko zareagujesz na komentarz, udostępnienie Twojego profilu czy wiadomość – działa na Twoją korzyść!

Chcesz poprawić wskaźnik odpowiedzi? Ustaw odpowiedź automatyczną, która zostanie wysłana podczas Twojej nieobecności. Kiedy wrócisz, będziesz mógł kontynuować dialog osobiście.

Jak ustawić wiadomości automatyczne:

Ustawiania –> Wiadomości

5 zasad dobrego administratora Fanpagea | granos.pl
Teraz kliknij „Zmień”, dodaj tekst wiadomości automatycznej i gotowe!

Mierz!

Chcesz wiedzieć jakie Twoje działania przyniosły korzyści? Zmierz je! Analiza pomoże Ci optymalizować działanie social media marketingu.

Narzędzia, które pomogą Ci w analizie i optymalizacji prowadzonych działań:

SocialBakers – możesz sprawdzić profil pod kątem algorytmu Edge Rank. To narzędzie da Ci informacje w jaki dzień i o której godzinie Twoje działania są najbardziej skuteczne. Dowiesz się, kiedy generujesz największe zasięgi.

social bakers | 5 zasad dobrego administratora Fanpagea | granos.pl
Catvertiser – narzędzie prosto z Polski, które pomoże Ci w zoptymalizowaniu kampanii na Facebooku. Zautomatyzuje ją, a zarządzanie i raportowanie efektów będzie o wiele łatwiejsze.

catvertiser | 5 zasad dobrego administratora Fanpagea | granos.pl
Fast Tony – kolejne narzędzie z Polski, które ułatwi Ci optymalizowanie reklam n Facebooku. Fact Tony da Ci nawet możliwość stworzenia reklam sterowanych pogodą!

fast tones | 5 zasad dobrego administratora Fanpagea | granos.pl
Jeśli zadbasz o wyżej wymienione elementy, będzie Ci o wiele łatwiej odnaleźć się w komunikacji z fanami. A może masz jakieś inne sposoby na sukces? Napisz mi o tym w komentarzu 😉