5 najpopularniejszych artykułów 2016

5 najpopularniejszych artykułów 2016

Jesteś ciekaw, które teksty królowały w mijającym roku na moim blogu? Poznaj najchętniej czytane i komentowane wpisy, czyli TOP 5 najpopularniejszych artykułów 2016!

5: 4 największe błędy blogowania

Ten wpis to krótka lista błędów popełnianych nie tylko przez początkujących blogerów, ale i doświadczonych twórców internetowych. Z niego dowiesz się: czy warto korzystać z darmowej platformy blogowej, dlaczego media społecznościowe mają tak duże znaczenie, jak nie wydawać dużych pieniędzy na blogowanie i co jest kluczem do Twojego internetowego sukcesu?

Całość przeczytasz tutaj ➡️

4: TOP 3 – najlepsze książki 2016 roku!

Świeżynka, a już znalazła się w tym rankingu. W tekście znajdziesz recenzję 3 najlepszych książek branżowych, które w 2016 wiele wniosły w moje życie zawodowe. Różnią się tematyką wielkością, ceną, ale łączy je jedno – wiedza przekazana w przystępny sposób, nawet dla osoby, która dopiero zaczyna swoją przygodę z e-marketingiem, e-commerce czy AdWords.

Całość przeczytasz tutaj ➡️

3: 5 najlepszych programów do obróbki zdjęć online

Zbiór 5 najlepszych programów do obróbki zdjęć online w jednym miejscu. We wpisie zobaczysz ich layout, poznasz zalety, funkcjonalności i wybierzesz ten, który najbardziej przypadnie Ci do gustu. Na moje liście znajdziesz: Canva, Photoshop Express, Picmonkey, Pixlr oraz Befunky. Większość funkcji jest darmowa, prosta i intuicyjna. A co najważniejsze – nie zajmują miejsca na dysku Twojego komputera.

Całość przeczytasz tutaj ➡️

2: Dlaczego nikt nie czyta Twojego bloga?

Kolejna pozycja dla blogerów znalazła się w tej TOP 5. Ten wpis to zbiór błędów, które powodują, że czytelników nie przybywa, a ci, którzy już są, zaglądają na Twojego bloga coraz rzadziej. Jakie są tego powody? Czytelnik nie znajduje niczego, co mogłoby mu się przydać lub go zaciekawić. Jesteś niekonsekwentny, przez co użytkownik nie jest w stanie stworzyć z Tobą więzi czytelnik-bloger. Blog jest nijaki – nie wyróżnia się niczym, co mogłoby zostać zapamiętane przez internautę. Lub masz słabe media społecznościowe i markę osobistą.

Całość przeczytasz tutaj ➡️

1: 6 zasad webwritingu, czyli jak pisać do internetu

I jest numer jeden. Ulubiony wpis moich czytelników. Krótki poradnik, o tym, jak pisać do internetu, żeby ludzie chcieli czytać to, co piszesz. Niby wiele oczywistości, ale właśnie wśród nich najtrudniej dostrzec błędne działania.

Całość przeczytasz tutaj ➡️

Podsumowując

Rok 2016 to rok, w którym prym wiodły teksty o charakterze poradnikowym. W przypadku moich wpisów sprawdziło się wielokrotnie powtarzane przeze mnie zdanie, że: liczy się użyteczność. Rozwiązany problem to wartość dodana dla Twoich czytelników. Dlatego właśnie w tym roku królowała praktyczność: poradniki, listy, narzędzia. Ciekawa jestem, czy ten sam trend utrzyma się w roku 2017? Jak myślisz? 😉