4 największe błędy blogowania

4 największe błędy blogowania

Zaczynasz blogowanie i wszystko jest dla Ciebie zupełnie nowe? A może już od pewnego czasu jesteś w blogosferze? W internecie znalazłeś pewnie niejedną informację jak działać, żeby Twój blog odnosił zamierzony sukces. A dowiedziałeś się, jakie są największe błędy blogowania? Dziś postanowiłam Ci o nich opowiedzieć.

1. Korzystanie z darmowej platformy blogowej

Jeśli chcesz zarabiać w przyszłości na swoim blogu. Pomiń darmowe platformy blogowe i kup własną domenę. Koszt domeny z .pl zaczyna się od 9.99 zł + hosting. Na własnej stronie będziesz mieć nieograniczone możliwości dostosowania wyglądu oraz zapewnioną niezależność i pełną kontrolę nad jej funkcjonowaniem.

Łatwiej jest założyć od razu stronę na własnej domenie niż później przechodzić z darmowej platformy. Ten zabieg wymaga niemałej wiedzy, cierpliwości, a czasem nawet interwencji programisty. Dlatego teraz poważnie się zastanów, bo później możesz zaoszczędzić sporo czasu i nerwów.

2. Ignorowanie portali społecznościowych

Nie ignoruj social media, ale też nie zakładaj od razu profili na wszystkich, jakie Ci przyjdą do głowy. Dobrze prowadzone konto na Facebooku pozwoli Ci obserwować stale rosnącą społeczność i ich preferencji. Gdy będziesz w stanie zapewnić dobry content na inne media społecznościowe – dopiero wtedy załóż kolejne konta.

O najczęściej popełnianych błędach w mediach społecznościowych pisałam tutaj: 8 błędów social media marketingu, a jeśli chcesz dowiedzieć się co robić lepiej, zapraszam do tekstu – Social media marketing – rób to lepiej!

3. Wydawanie dużych pieniędzy

Do momentu, aż Twój blog zacznie przynosić zyski, minie jeszcze trochę czasu. Niektórzy blogerzy na starcie inwestują spore pieniądze w szkolenia czy konferencje, wymyślny sprzęt, płatne narzędzia do planowania etc. Zanim zaczniesz zarabiać, postaraj się zoptymalizować koszty – zastanów się, czy to wszystko jest Ci naprawdę potrzebne. Przy niewielkim nakładzie finansowym możesz naprawie wiele osiągnąć.

Ja do tej pory poniosłam koszt domeny i hostingu. Jeśli chodzi o sprzęt, korzystam z tego, który miałam już w domu. Szkolenia i konferencje staram się wybierać tak, żeby jedynym poniesionym kosztem był, koszt dojazdu. Używam narzędzi do planowania, które w wersji darmowej sprawdzają się bezbłędnie: Hootsuite i TweetDeck.

4. Poddawanie się

Nie poddawaj się! Wiem, że to brzmi banalnie, ale to jest właśnie klucz do sukcesu. Zanim w statystykach pojawią się pierwsze duże liczby minie trochę czasu, ale z każdym dniem Twoja strona będzie zyskiwała nowych czytelników i wiernych fanów.

Większość blogerów swój najlepszy ruch osiągnęła w najmniej oczekiwanych momentach. Ważne, żebyś regularnie „przemawiał” do swoich czytelników na łamach bloga, a zobaczysz, że osiągniesz wymarzony cel.

Nie martw się, jeśli popełniłeś jakiś z wyżej wymienionych błędów, zawsze możesz go naprawić. Pamiętaj – lepiej późno niż wcale! Najważniejsze jest, żebyś codziennie stawał się być lepszy i nigdy się nie poddawał 😉